Według statystyk, najczęściej właściciele odkurzaczy kontaktują się z centrum serwisowym w sprawie awarii silnika. Główną przyczyną niepowodzenia jest zwykle przegrzanie. Naprawa w takich przypadkach jest dość kosztowna. Możesz uniknąć problemów, biorąc pod uwagę proste zasady:

   1. Przestrzegać warunków określonych w instrukcji obsługi. Większość domowych odkurzaczy nie jest zaprojektowana do ciągłej pracy z czasem. Optymalny czas czyszczenia wynosi 15-20 minut, po czym urządzenie należy wyłączyć na krótki czas.
   2. Nie pozwól, aby płyn dostał się bezpośrednio do silnika, jeśli odkurzacz nie jest przeznaczony do czyszczenia na mokro. Należy o tym pamiętać podczas przechowywania urządzeń i wybierania pojemnika na pył.
   3. Przepełnione kolektory pyłu lub stare filtry zwiększają obciążenie silnika i mogą powodować zatykanie. Zapach płonącego pyłu, głośne dźwięki lub gwizdy - wyraźne oznaki, że trzeba pilnie wymienić niezbędne zapasy. Częstotliwość wymiany zależy od warunków użytkowania.
   4. Wybierz tylko wysokiej jakości materiały eksploatacyjne, ponieważ to od nich zależy bezpieczeństwo i trwałość odkurzacza.


Wszystkie worki do odkurzacza i filtry do odkurzaczy  w Otoworki.pl są produkowane zgodnie z najwyższymi standardami i spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania.
Możesz je kupić w sklepach AGD.

Wybór materiałów eksploatacyjnych dla konkretnego modelu odkurzacza pomoże Ci w doborze części zamiennych na naszej stronie internetowej.