Jak wybrać silnik do odkurzacza?
Nasi menedżerowie otrzymują wiele pytań, w tym jak wybrać odpowiedni silnik do odkurzacza. W tym artykule omówimy, jak wybrać silnik do odkurzacza i nie popełnić błędu przy wyborze.

Po pierwsze, trochę tła. Oto kilka symptomów, które prowadzą do awarii silnika:

1. Upuszczona moc ssania

2. Wewnątrz odkurzacza słychać dźwięki zewnętrzne.

3. Silnik staje się bardzo gorący i głośny.

4. Przy wychodzącym powietrzu z odkurzacza pojawia się nieprzyjemny zapach i (lub) kurz.

Występowanie tych przyczyn jest spowodowane zatkaniem silnika (niewłaściwe użytkowanie lub niewłaściwe użytkowanie), intensywnym użytkowaniem odkurzacza, uszkodzeniem czujnika wyzwalania przegrzaniem (jeśli występuje). Objawy te są pierwszymi objawami oznaczającymi awarię silnika.

Ale nie wykluczaj prawdopodobieństwa produkcji innych komponentów. Najpierw określ stan filtrów wstępnego silnika i filtra spalin. W końcu, jeśli filtry są zatkane, wymiana filtra HEPA będzie znacznie łatwiejsza i tańsza.

Inna sprawa, kiedy powód leży w silniku. Wyraźna awaria silnika - gdy odkurzacz jest wyłączony i nie włącza się, nie ma już wystarczającej ilości bez pomocy kompetentnego mechanika.

Zalecamy skontaktowanie się z wyspecjalizowanymi centrami serwisowymi, a nie naprawianie i demontowanie odkurzacza samodzielnie, powierzanie tej działalności profesjonalistom!

Dowiedzieliśmy się, że silnik się zepsuł ...

Przede wszystkim musisz dokładnie przejrzeć parametry techniczne. Zatrzymaj wybór w modelach, których ustawienie mocy odpowiada mocy oryginalnego silnika.

Następnie dokładnie sprawdź obudowę silnika pod kątem obecności lub braku wentylacji i innych otworów technologicznych, gdzie i jak umieszczony jest wirnik (turbina), otwory montażowe i elementy, a w rezultacie uzyskaj podobny model.

W przypadku wymiany, wybierz silnik tego samego modelu co stary. Istnieją również analogowe lub uniwersalne modele innych marek i producentów, które mają odpowiednie parametry i właściwości, które są również odpowiednie.

Podsumujmy. Nowy silnik do odkurzacza, wybierz następujące parametry:

    wymiary ogólne: wysokość silnika, średnica i występy konstrukcyjne, wymiary turbiny;

    moc silnika: aby nie rozczarować się nowym silnikiem, znaleźć niewystarczającą lub nadmierną moc ssania w odkurzaczu;

    obecność określonych otworów technologicznych w obudowie silnika.

Sklep otoworki.pl sprzedaje akcesoria marki AMETEK do profesjonalnych i domowych odkurzaczy. Kupuj produkty w sklepach naszych partnerów lub złóż zamówienie na naszej stronie internetowej!