Czynniki do rozważenia przy zakupie odkurzacza
Twoje potrzeby

Niezależnie od tego, czy jest to sprzątanie komercyjne, czy domowy, będziesz miał oczywiście inne potrzeby, które dyktują rodzaj odkurzacza, który jest odpowiedni dla danej pracy. Jeśli głównym problemem jest na przykład czyszczenie dywanów, najlepiej nadają się odkurzacze pionowe. Z drugiej strony, odkurzacze kanistrowe są łatwe do przenoszenia i dlatego mogą być idealne, gdy zadanie czyszczenia jest ograniczone do mniejszych i ukrytych obszarów obok schodów i miejsc blisko ściany.
Jego funkcje

Nie ma wątpliwości, że każdy odkurzacz jest zaprojektowany do wykonywania prac czyszczących, ale jego skuteczność zależy od rodzaju funkcji, które jest w nim wyposażone. To raczej przyziemne cechy odróżniają jeden odkurzacz od drugiego. Podczas gdy niektóre są tak istotne, reszta to tylko bagaż pozbawionych skrupułów producentów, który ma zwabić niewinnego nabywcę. W związku z tym powinieneś mieć praktyczne doświadczenie w zakresie najważniejszych funkcji, które powinien zawierać odkurzacz.

Jeśli na przykład odkurzacz ma szczotkę napędzaną silnikiem, najlepiej nadaje się do czyszczenia dywanów w porównaniu do takiego, który opiera się wyłącznie na sile ssania maszyny. Z drugiej strony, jeśli środek czyszczący ma ręczną regulację wysokości, jest on oczywiście lepszy od wersji automatycznej, jeśli chodzi o czyszczenie dywanów i innych nisko położonych obszarów.
Sprawdź poziom hałasu

Bez względu na to, jak trywialne mogą się wydawać, są to małe szczegóły, które wpłyną na chęć korzystania z urządzenia podczas czyszczenia. Z pewnością potrzebujesz urządzenia, które działa płynnie i cicho. Ponieważ niektórzy ludzie są dostrojeni do swojej ulubionej muzyki, najmniej potrzebujesz urządzenia, które brzmi głośniej niż twoja muzyka. Odkurzacze kanistrowe wytwarzają mniej hałasu, który również należy wziąć pod uwagę przed zakupem danego środka czyszczącego.

Teraz, powracając, powiedziałbym, że każdy odkurzacz może pochwalić się zdolnością do czyszczenia powierzchni i pozostawienia świeżego powietrza. Podczas gdy niektórzy ukrywają się za problemami z torbami do czyszczenia domu, reszta będzie pochwalić się filtrami jako skutecznym sposobem czyszczenia powietrza wokół domu. Ale w którą z dwóch propozycji warto wierzyć?

Na pewno potrzebujesz filtrów do odkurzacza, ale jakość ma większą wartość. Filtry mikronowe są wysoko cenione, ponieważ mogą zatrzymywać najmniejsze cząsteczki kurzu, brudu i alergenów. Standardowe filtry znajdują się na drugim miejscu na liście, ale najczęściej zaleca się stosowanie filtrów HEPA, ponieważ mogą one zmniejszyć emisje i chronić osoby cierpiące na alergie i astmę.
Worki próżniowe

Istnieje kilka rodzajów worków do odkurzaczy, z których niektóre są workami próżniowymi HEPA, a inne są przeznaczone do ochrony przed alergenami. Wiele z tych toreb zaprojektowano tak, aby zapewniały 99% filtrację brudu i kurzu. Aby uzyskać optymalną wydajność odkurzacza, zaleca się wymianę worków odkurzacza po każdym lub dwóch miesiącach.

Worki próżniowe
Wydajne worki na kurz

Są to małe wtrącenia, które skutecznie oczyszczają małe i suche zanieczyszczenia, takie jak pył z suchej zabudowy. W znacznym stopniu przyczyniają się również do utrzymania czystości bębna próżniowego. Te worki na kurz są łatwo wyrzucane i stosunkowo tanie w porównaniu z rodzajem ochrony, jaką oferują swoim odkurzaczom.
Roztwory do czyszczenia

Są to roztwory do głębokiego czyszczenia, które są stosowane do usuwania uporczywych plam, brudu i piasku z dywanów i twardych powierzchni podłogowych. Rozwiązania są dobre do stosowania w obszarach o dużym natężeniu ruchu, ponieważ wzmacniają moc ssania i czyszczenia odkurzacza. W zależności od potrzeb i powierzchni, którą zamierzasz wyczyścić, istnieją różne rozwiązania czyszczące. Podczas gdy niektórzy wykonują doskonałą robotę w usuwaniu plam, inni dobrze neutralizują alergeny i usuwają nieprzyjemny zapach. Jeśli nie możesz wylądować na uniwersalnym środku czyszczącym, możesz potrzebować więcej niż jednego z nich, jeśli celujesz w więcej niż jeden cel czyszczenia.stateczne porady dotyczące wyboru odkurzacza
Wybór odkurzacza musi opierać się na połączeniu właściwości technicznych i praktyczności.

Wybór materiałów i komponentów elektronicznych jest również najważniejszy.

Niektóre odkurzacze są przeznaczone do użytku przemysłowego, a inne do środowisk, w których wymagana jest higiena. Zapewniamy, że szczegóły podano w opisie sprzedaży każdego modelu.

Warto również zauważyć, że nie należy odkurzać odpadów innych niż te, dla których przeznaczone jest urządzenie; domowy odkurzacz nie nadaje się do gruzu, do popiołu itp. nie należy stosować specjalistycznego modelu wody i pyłu (w szczególności popiół składa się z bardzo drobnych cząstek i może być gorący, stąd specjalna konstrukcja). Tak jak w przypadku każdego narzędzia, zawsze przed użyciem przeczytaj instrukcję.