Nowa seria odkurzaczy FLEX VC 33/ FLEX S 44 AC/ FLEX VCE 44 AC

 

Od lutego w sprzedaży pojawi się 8 zupełnie nowych modeli dostępnych w 13 wariantach wyposażenia. Nowe odkurzacze to 2 rozmiary pojemników i 4 warianty obudów silnika.

  

Pojemniki posiadają 3 oznaczenia.
Poza logo FLEX, wielkość kontenera oraz typ oczyszczania filtra. Pojemniki posiadają uchwyty pomagający w jego opróżnieniu.

Odkurzacze klasy L:

 • pokrętło z możliwością wyłączenia automatycznego oczyszczania filtra
 • osobne pokrętło regulujące siłę ciągu

  Odkurzacze klasy M:

  • pokrętło z możliwością wyłączenia automatycznego oczyszczania filtra
  • osobne pokrętło regulujące siłę ciągu
  • przełącznik wyboru średnicy węża ssącego
  • ostrzegawcza dioda LED informująca o spadku przepływu powietrza

   Odkurzacze klasy H:

   • pokrętło z możliwością wyłączenia automatycznego oczyszczania filtra
   • osobne pokrętło regulujące siłę ciągu
   • przełącznik wyboru średnicy węża ssącego
   • ostrzegawcza dioda LED informująca o spadku przepływu powietrza
   • ostrzegawcza dioda LED informująca o konieczności wymiany filtra HEPA
Wszystkie odkurzacze wyposażone są w gniazdo wtykowe z automatycznym załączeniem i wyłączeniem do podłączenia elektronarzędzi o maksymalnej mocy 2400 W. Odkurzacz włącza się automatycznie po uruchomieniu elektronarzędzia. Wyłączenie następuje z kilkusekundowym opóźnieniem, aby zapewnić usunięcie wszystkich pyłów.
Wszystkie odkurzacze posiadają antystatyczne wykończenia. Uziemienie umieszczone jest na zewnątrz pojemnika co zapobiega zabrudzeniom.

Filtr fałdowany PES z filtracją pyłów do 99,9% i powierzchnią 0,5 m2 – filtr klasy M. Powłoka Teflon minimalizuje osiadanie kurzu co ułatwia czyszczenie filtra i podnosi jego wydajność i wytrzymałość. Filtr może być wypłukany pod bieżącą wodą, co oznacza oszczędność czasu, większą trwałość oraz zmniejszenie całkowitych kosztów użytkowania. Filtr można łatwo wyjąć od zewnątrz nie otwierając pokrywy odkurzacza. W tym celu należy otworzyć klapę serwisową. Filtr znajduje się w specjalnej ramce, która dodatkowo pełni funkcje uszczelnienia przed zanieczyszczeniami. Dociśnięcie klapy serwisowej gwarantuje szczelność filtra nawet przy automatycznym oczyszczaniu.

 
Oddzielne chłodzenie silnika z filtrem przeciwpyłowym. Gruboziarnisty filtr zatrzymuje kurz i pył zapobiegając uszkodzeniom silnika. Filtr może być czyszczony i wymieniany – pokrywa zlokalizowana jest z boku obudowy silnika odkurzacza. Gruboziarnisty filtr można zastąpić wstępnym filtrem PES.
Wyposażenie podstawowe obejmuje nowe rozwiązanie mocowania węża w celach przechowywania co oznacza łatwość obsługi np.: w przypadku transportowania urządzenia w budynku lub na budowie. Wyposażenie podstawowe odkurzacza VCE 33 MC zawiera tylko jeden uchwyt na wąż ponieważ z boku obudowy znajduje się przycisk oczyszczania filtra. Dodatkowo nowe odkurzacze posiadają praktyczne mocowanie/organizer kabla zasilającego.
Odkurzacz VCE 44 M AC Air wyposażony jest w uchwyt L-Boxx w przyłączem sprężonego powietrza (TP-VCE Air). Odkurzacz zacznie pracę jak tylko urządzenie pneumatyczne zostanie włączone.

System oczyszczania filtra:


Oto przykładowe parametry odkurzacza  FLEX VCE44 MAC 1400w

Wydajny odkurzacz z doskonałym ssaniem wyposażony w system automatycznego czyszczenia filtra. Zawiera zestaw do czyszczenia.

    Płyta adaptera, którą można zainstalować bez użycia narzędzi, do zamocowania systainerów L-BOXXes i Tanos na głowicy odkurzacza
    Wysokowydajna turbina zapewnia zarówno wysoką wydajność ssania, jak i wysoką próżnię. Rezultatem jest doskonały wynik ekstrakcji
    Ciągłe automatyczne czyszczenie filtra płaskiego zapewnia brak strat ssania
    Płaski filtr z powłoką teflonową / nanopowłoką umożliwia optymalne wykorzystanie objętości zbiornika
    Ze stałym gniazdem i elektronicznym automatycznym włącznikiem / wyłącznikiem
    Technologia czujnika przepływu monitoruje natężenie przepływu i emituje wizualny i dźwiękowy sygnał wskazujący spadek poniżej ustawowej wartości minimalnej ≤ 20 m / s
    Kontrola natężenia przepływu za pomocą przełącznika obrotowego minimalizuje możliwe podciśnienia na powierzchni podczas szlifowania pośredniego i końcowego
    Przełącznik wyboru średnicy ssania do regulacji optymalnego natężenia przepływu
    Nadaje się do odkurzania na mokro: z elektroniczną kontrolą poziomu cieczy
    Łagodny start zatrzymuje wszelkie szczyty napięcia na starcie, a funkcja wybiegu (przekroczenie o 15 sekund) usuwa pozostały kurz z węża próżniowego
    Solidny pojemnik o podwójnych ściankach ze zintegrowanym uchwytem ułatwiającym opróżnianie pojemnika
    Zabezpieczone przed kurzem wykończenie antystatyczne zapobiega ładowaniu elektrycznemu węża ssącego
    Wyposażony w duże koła i dwa obrotowe rolki prowadzące wykonane z metalu
    Oddzielny kanał chłodzenia powietrzem silnika z filtrem zgrubnym. Chroni turbinę przed wnikaniem otaczającego powietrza, a tym samym wydłuża żywotność. (PES dokładny filtr przeciwpyłowy dostępny jako wyposażenie dodatkowe)
    Prosta wymiana filtra bez zdejmowania głowicy ssącej
    Z uchwytem na wąż i ekspanderem dla łatwego i szybkiego zabezpieczenia kabla zasilającego
    Z 4 pętlami mocującymi (2 z każdej strony) do mocowania pasków i uchwytem żyrafy
    Zalecenie: Podczas pracy z workiem filtrującym wyłącz automatyczny system czyszczenia. Podczas korzystania z torby jednorazowej pozostaw system włączony
    Odkurzacz bezpieczeństwa klasy M, odpowiedni do wszystkich pyłów o wartościach OEL ≥ 0,1 mg / m³. Specjalnie dla pyłów mineralnych i drewna (także buk i dąb)