Odkurzacz warsztatowy - mocny profesjonalny odkurzacz.

Odkurzacze są niezbędne w warsztatach, ponieważ szczególnie drobny pył jest nie tylko nieprzyjemny, ale może również być szkodliwy dla zdrowia. Odkurzacze warsztatowe są więc w domu w warsztacie hobbystycznym, a także w obszarze handlowym niezastąpionym pomocnikiem. W porównaniu do klasycznego odkurzacza mają one dodatkowe funkcje i większą moc. Co wyróżnia odkurzacz warsztatowy i na co należy zwrócić uwagę przy zakupie, wyjaśniono w następnym artykule.


Co to jest warsztatowy odkurzacza?

Odkurzacze warsztatowe są zasadniczo przeznaczone do prac odsysania zgrubnych cząstek: zarówno mokrych, wilgotny brud, jak i drobne cząstki, takie jak trociny, można odkurzać odkurzaczem warsztatowym. Ponieważ można odkurzać głównie mokry i suchy brud, są one również nazywane odkurzaczami na mokro. Ponadto dodatkowe urządzenia elektryczne mogą być zasilane za pomocą gniazd podłączonych do odkurzcza, dzięki czemu można ich używać bezpośrednio w każdym miejscu podczas szlifowania, wiercenia itp.Te wióry mogą być natychmiast zasysane lub odkurzacz jest podłączony bezpośrednio do szlifierki lub podobnego urządzenia. Wiele elektronarzędzi ma do tego specjalne połączenie (gniazdo plastikowe). Niektóre modele mają nawet automatyczne włączanie, w którym odkurzacz uruchamia się wraz z urządzeniem. Odkurzacze warsztatowe Filtry mogą również odkurzać płyny. Kontrola ssania zapewnia idealną wydajność, w zależności od wymagań.


Różnice w stosunku do konwencjonalnego odkurzacza

Odkurzacz warsztatowy nadaje się do prac czyszczących, które mogłyby uszkodzić konwencjonalny odkurzacz do użytku domowego. Silnik jest szczególnie chroniony w warsztacie odkurzacza, dzięki czemu nie może zostać uszkodzony przez duże, drobne lub mokre cząsteczki brudu. Dlatego są bardziej odpowiednie do prac rustykalnych. Mogą także współpracować z elektronarzędziem. Moc ssania jest wyższa niż w przypadku zwykłych odkurzaczy, istnieje duży promień działania (zwykle dłuższe kable), a czyste prace są również możliwe dzięki specjalnym systemom filtrów.

Odkurzacze warsztatowe mają również różne przyłącza węża, większy pojemnik zbierający i mają większą moc. Większość modeli nie nadaje się do konwencjonalnego odkurzania, a także są większe i cięższe niż zwykły odkurzacz. Ponadto są zwykle znacznie droższe, a także głośniejsze w działaniu.

Kupno odkurzacza warsztatowego - na to powinieneś zwrócić uwagę

Jeśli chcesz kupić odkurzacz warsztatowy, niektóre parametry są kluczowe. Przede wszystkim zależy to od aplikacji, aby znaleźć optymalne urządzenie o odpowiedniej wydajności. Poniższe kryteria zakupu mają pomóc Ci wybrać odpowiednie urządzenie.

MOC

Wydajność odkurzacza jest jednym z najważniejszych kryteriów. Obecnie w sklepach zwykle znajduje się od 1000 do 1500 watów. Możliwość dostosowania wydajności jest bardzo dobra. Odkurzacze na mokro mają zwykle wyższą wydajność niż odkurzacze na sucho.

SSANINE

Aby znaleźć najlepszą moc ssania do użycia, należy rozważyć, gdzie należy użyć odkurzacza, jakie materiały należy tam zastosować i jaką powierzchnię należy odkurzyć. Na przykład w przypadku odpadów metalowych, takich jak wióry żelazne, wymagana jest większa siła ssania niż w przypadku czystego pyłu drzewnego itp.
Opcja połączenia dla urządzeń elektrycznych

Jest idealny do odkurzacza warsztatowego, jeśli można go podłączyć bezpośrednio do maszyn lub elektronarzędzi. W tym celu muszą istnieć warunki wstępne, a odpowiednie urządzenia muszą być oczywiście również skonfigurowane.
Warsztatowa funkcja odkurzania odkurzacza

Funkcja przedmuchu może być przydatną dodatkową funkcją odkurzacza warsztatowego. Jeśli brud nie powinien (tylko) zostać zassany, ale może także zostać wydmuchany na stos lub wywieziony na zewnątrz, należy upewnić się, że urządzenie ma funkcję przedmuchiwania. W innych przypadkach może to nie być konieczne.

Długość kabla i węża

Długość kabla i węża jest ważna dla zakresu działania, jakie oferuje urządzenie. Aby można było również zastosować względnie dużą pojemność odkurzacza, odkurzacz powinien mieć duży promień działania. Jeśli znane jest miejsce pracy, lepiej zmierzyć, jak długi powinien być dystans, jaki może pokonać odkurzacz.

Odkurzacz warsztatowy to idealne urządzenie do remontu, a także do piwnicy w domu, gdzie majsterkowicze są aktywne lub mają hobby. Jeśli z dużym wyprzedzeniem zastanowisz się, jakie działania są z nim konieczne i co urządzenie powinno zrobić, nic nie stoi na przeszkodzie zakupowi. Urządzenie będzie wtedy dobrze służyć i pomoże utrzymać porządek w warsztacie.