Torba wielokrotnego użytku do zbierania kurzu znajduje się w praktycznie każdym odkurzaczu. Bez niego po prostu niemożliwe jest odkurzania. Dlaczego musisz kupić dodatkowy odpylacz, jeśli ten, który jest dołączony do odkurzacza, można czyścić lub myć?
https://otoworki.pl/Worek-wielokrotnego-uzytku-do-odkurzaczy-Karcher-WD-3-p1070

Według specjalistów z firm sprzątających i budowlanych, torba, która jest już w nowym odkurzaczu, może być bezpiecznie uznana za próbnik. Faktem jest, że z reguły ekonomicznie nieopłacalne jest dla producentów inwestowanie w każdy odkurzacz wysokiej jakości komponentów. Standardowa „kompletna” torba nie jest wystarczająco mocna, a gdy jest używana w agresywnych warunkach (na przykład podczas napraw), może łatwo oderwać się, jeśli wpadnie do niej ostry kawałek betonu, tynku lub czegoś podobnego.

Worki wielokrotnego użytku i jednorazowego użytku do domowych i profesjonalnych odkurzaczy produkowanych przez PRO-PREMIUM LINE charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością na rozciąganie materiału i szwów.

Istnieją dwa rodzaje worków:

    wielokrotnego użytku - do wytrząsania śmieci i ponownego użycia;

    jednorazowe - aby wyrzucić je podczas napełniania.

Korzystając z toreb wielokrotnego użytku oszczędzamy na zakupie jednorazowego użytku. Z czasem materiał, z którego zrobiona jest torba, zatka się drobnym pyłem i przestaje przepuszczać przez nią powietrze, dzięki czemu traci się moc ssania odkurzacza. Zatkana struktura worka nie jest w stanie zapobiec tak zwanej „wstecznej emisji kurzu”. Złośliwe bakterie, które powodują alergie i inne choroby, gromadzą się w ścianach kolektora pyłu, tak jak są uwalniane wraz z wychodzącym powietrzem z powrotem do pomieszczenia.

Przypuśćmy, że starannie wynieśliśmy śmieci i delikatnie otrząsnęliśmy torbę, gdy była napełniona, ale stopniowo stała się tak brudna, że ​​trzeba było ją umyć. Należy pamiętać, że podczas mycia kolektora pyłu jego integralność i struktura zostają zerwane, jego właściwości fizyczne i filtracyjne zostają utracone. W takim przypadku najlepiej jest wyrzucić stary pojemnik na kurz i kupić nowy.

Worki najczęściej potrzebujesz nowej torby co kilka miesięcy, w zależności od częstotliwości czyszczenia. Jeśli nie podoba Ci się pomysł kupowania toreb i wymiany ich raz na jakiś czas, możesz wybrać model bez worka, przyjazne dla środowiska, które niektórzy ludzie przyjmują z przyjemnością. Minusem jest to, że musisz oczyścić pojemnik na kurz i usunąć zablokowane włosy. Niektóre popularne odkurzacze usprawniają ten proces dzięki zastosowaniu lepszych konstrukcji, które umożliwiają łatwiejszy dostęp do kubka na kurz.

Teraz w Internecie można znaleźć wiele filmów na temat tego, jak samodzielnie wykonać worek na kurz wielokrotnego użytku do odkurzacza. Ci, którzy chcą zapisać, chcieliby przypomnieć: skąpiec płaci dwa razy! Produkcja worka na odkurzacz to skomplikowany proces technologiczny, który wymaga niezbędnej wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie, a także odpowiedniego sprzętu i materiałów. Uważaj na podróbki i produkty niskiej jakości! Od tego nie zależy bezpośrednio twoje zdrowie i żywotność sprzętu.

Producent PRO-PREMIUM LINE oferuje szeroką gamę worków do odkurzaczy i innych materiałów eksploatacyjnych do sprzętu domowego i profesjonalnego. Produkty własnej produkcji w magazynie.