Kärcher WD 3 Premium 
Jest jednym z najlepszych urządzeń wśród modeli podstawowych i jednym z najlepiej sprzedających się produktów Kärcher.
Odkurzacz na mokro i na sucho umożliwia odkurzanie na mokro i na sucho - bez konieczności wymiany filtra do odkurzacza. Karcher wd 3 premium może współpracowac z workami PREMIUM PRO-LINE W ten sposób można z łatwością usunąć gruboziarniste pozostałości, takie jak zrębki lub małe kamienie, a także mokry brud i płyny. Dokładnie przetestowałem wielofunkcyjny odkurzacz Kärcher WD 3 Premium i chciałbym zilustrować moje spostrzeżenia mocnymi i słabymi stronami tego urządzenia w poniższym raporcie produktu.

Opis Odkurzacza:

     1000 W mocy
     Funkcja odkurzacza na mokro i na sucho wkłady filtracyjne
     Nie wymaga wymiany filtrów na dodatkowe torby papierowe lub worek Pro Premium Line
     Nowo opracowana dysza podłogowa zapewniająca niezawodne wyniki czyszczenia
     Funkcja dmuchania
     Praktyczna pozycja parkowania dla wygodnego i szybkiego pośredniego parkowania rury ssącej i dyszy podłogowa
     Miejsce na akcesoria w urządzeniu.

Kärcher WD 3 Premium ma pobór mocy 1000 watów i przekonuje mnie swoją wysoką mocą ssania.
W ten sposób można cudownie odkurzyć płyny, mokry brud lub suche cząstki. Moim zdaniem siła ssąca jest zawsze wystarczająca dla hobbystów i codziennej pracy. Ze względu na niską cenę zakupu siła ssania Kärcher WD 3 jest szczególnie korzystna.
Musisz jednak obejść się bez indywidualnej regulacji mocy, jak to jest możliwe w przypadku najlepszego urządzenia Kärcher WD 6 Premium. WD 3 Premium ma tylko włącznik / wyłącznik, dzięki czemu zawsze działa z tą samą mocą i głośnością.

Technologia
filtracji


Kärcher WD 3 Wewnątrz Kärcher WD 3 Premium znajduje się specjalny filtr cartige, który nadaje się do odkurzania suchych i mokrych zabrudzeń bez wymiany filtra. Oszczędza to żmudnego przezbrajania, a tym samym dużo czasu podczas czyszczenia. Odkurzacz na mokro można obsługiwać z workiem na kurz wielokrotnym premium pro line lub bez niego. Worek można wykorzystać na przykład do zassania najdrobniejszych cząstek. W przeciwnym razie można zrezygnować z worka, aby zaabsorbowane cząstki trafiły bezpośrednio do pojemnika ze stali nierdzewnej i można je było łatwo usunąć.
 
Osprzęt wyposażenie


Odkurzacz wielofunkcyjny Kärcher WD 3 Kärcher WD 3 Premium jest wyposażony w 17-litrowy pojemnik ze stali nierdzewnej, który jest wystarczający do prywatnego użytku w domu lub w warsztacie. Dzięki opracowanemu przez Kärcher systemowi blokowania „Pull & Push” pojemnik można łatwo otworzyć i zamknąć. W ten sposób zawartość pojemnika można łatwo zrzucić lub przelać i wyczyścić. W moim teście Kärcher WD 3 Premium ten system okazał się bardzo dobry.

Dla dodatkowej wygody Kärcher MD 3 Premium jest również wyposażony w funkcję nadmuchu, za pomocą której można szybko zbierać stosy liści lub brudu. Ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy stół warsztatowy w warsztacie domowym lub garażu należy oczyścić z trocin, a następnie odkurzyć.

Akcesoria


Odkurzacz uniwersalny KärcherNowa dysza podłogowa opracowana przez Kärcher zapewnia niezawodne usuwanie zanieczyszczeń. Rolki umożliwiają wygodne prowadzenie dyszy po podłodze, co jest szczególnie ważne na wrażliwych powierzchniach. Wąż ssący ma długość 2,2 mi jest dostarczany w dwóch częściach, które należy najpierw złożyć.

Głowicę ssącą Kärcher WD 3 Premium można również wymienić. Zakres dostawy sprzętu premium obejmuje trzy różne załączniki:

    Dysza
    Dysza z włosiem
    Dysza z gumą

Te trzy dysze można stosować na różnych powierzchniach, takich jak dywany, płytki, parkiet lub kamienne podłogi. Włosie lub gumowe dysze należy przymocować osobno do dyszy podłogowej. W moim teście Kärcher WD 3 działało to bez problemów, ale dysza byłaby jeszcze wygodniejsza, na przykład szczecinę lub elastyczną taśmę można było przełączać za pomocą mechanizmu zatrzaskowego, jak ma to miejsce w przypadku zwykłych odkurzaczy.

Odkurzacz na mokro i na sucho Kärcher WD 3 Odkurzacz na mokro i na sucho Kärcher WD 3 Premium był łatwy w użyciu w moim teście, a dzięki ergonomicznemu uchwytowi i wadze zaledwie 5,5 kg był łatwy w transporcie. Dzięki gładko pracującym rolkom na obudowie ten odkurzacz na mokro można również wygodnie przetoczyć, co w tym teście Kärcher WD 3 jest konsekwentnie pozytywne.

Opróżnianie i otwieranie urządzenia również zostało dobrze rozwiązane: dzięki systemowi blokowania „Pull & Push” pojemnik można łatwo otworzyć i zamknąć, zwalniając dwa zatrzaski na górze. Filtr cartige lub opcjonalnie worek wielokrotnego urzytku Pro Premium Line można wyjąć i opróżnić lub wyczyścić bezpośrednio.

Przy długości kabla zasilającego 4 metry promień działania nie jest tak duży jak w przypadku Kärcher WD 6 Premium, ale jest absolutnie wystarczający do zastosowania w warsztacie domowym. W moim teście Kärcher WD 3 Premium dotarłem bezpiecznie we wszystkich punktach (w mieszkaniu, na zadaszeniu i w garażu). Rura ssąca ma długość 2,2 mi jest połączona ze sobą. Nie jest to więc system teleskopowy jak konwencjonalne odkurzacze, które osobiście wolałbym bardziej.

Odkurzacz na mokro Kärcher WD 3 Ponadto Kärcher wyposażył odkurzacz na mokro i sucho WD 3 Premium w wiele małych praktycznych pomocy: tak zwana pozycja parkowania jest idealna na przerwy w pracy, ponieważ rurę ssącą i dyszę podłogową można wygodnie przymocować bezpośrednio do urządzenia. W tym celu małe wsporniki są przymocowane do dolnej obudowy.

Ponadto system przechowywania oferuje opcję bezpiecznego i wygodnego przechowywania dostarczonych akcesoriów i węża ssącego bezpośrednio na urządzeniu. Kabel elektryczny można starannie zawiesić na dodatkowym haczyku na urządzeniu. Zapewnia to uporządkowane miejsce pracy i szybki dostęp do wszystkich części bez konieczności wcześniejszego wyciągania ich z szafek.
Kärcher WD 3 Premium Test

Moim osobistym zdaniem odkurzacz na mokro i na sucho Kärcher WD 3 Premium jest jednym z najpopularniejszych odkurzaczy na mokro i na sucho w niższym przedziale cenowym i odniósł już sukces w szeregu zewnętrznych testów konsumenckich. W numerze z grudnia 2015 r. Został nagrodzony 1,4 w czasopiśmie „Heimwerker Praxis” jako zwycięzca testu próżniowego na mokro w klasie podstawowej. Również w teście na mokro w próżni WD 3 Premium przekonał się jako godny polecenia wszechstronny do codziennego użytku prywatnego, dzięki czemu mogę zdecydowanie dołączyć do innych raportów z testu próżni na mokro.Odkurzacz wielofunkcyjny Kärcher WD 3 Premium

Kärcher WD 3 Premium * wyróżnia się jako najlepsze urządzenie w klasie podstawowej i zachwyca dużą mocą ssania i przemyślanymi funkcjami. Należą do nich filtr wielokrotny, który umożliwia odkurzanie na mokro i na sucho bez konieczności wymiany, praktyczna funkcja przedmuchiwania oraz wiele opcji przechowywania węża i dysz bezpośrednio na urządzeniu. Do użytku w prywatnych domach i warsztatach domowych Kärcher WD 3 Premium jest solidnym i kompaktowym odkurzaczem na mokro, co jest zdecydowanie zalecane, szczególnie ze względu na stosunkowo niską cenę.